Media
PRZGLĄDMEDIÓW: Nowe fakty ws. tragedii na A1, nocna prohibicja we Wrocławiu, antysemityzm w Niemczech
Zapraszamy na kolejny przegląd najciekawszych doniesień polskich i zagranicznych mediów.
„Rzeczpospolita”: Tragiczny wypadek na A1. Czy ktoś krył kierowcę?
Mogło dojść do nadużyć po tragedii na A1. Są bowiem dwie policyjne notatki, które wzajemnie sobie przeczą – ustaliła „Rzeczpospolita”.
„Rolę Sebastiana Majtczaka, kierowcy bmw, jako sprawcy tragicznego wypadku na A1, wybieliła druga notatka sformułowana przez wysokiego oficera policji. Stoi w sprzeczności z ustaleniami policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dlaczego oficer ją napisał i czy powstała na czyjeś zlecenie? Warszawska prokuratura zbada wszystkie wątpliwości dotyczące zachowania organów ścigania w sprawie głośnego wypadku na autostradzie A1, w którym 16 września zginęło małżeństwo z pięcioletnim synem. Ich kia wpadła na bariery ochronne i spłonęła po uderzeniu przez bmw, które – co dziś już wiemy – jechało nawet 308 km/h” - pisze „Rz”.
„Money.pl”: Nocna prohibicja we Wrocławiu
Wrocław wprowadzi nocną prohibicję w kolejnych ośmiu centralnych osiedlach miasta. Taki zakaz funkcjonuje już na Starym Mieście. Zakup alkoholu nie będzie tam możliwy od godziny 22 do 6 rano – ostrzega money.pl.
„Objęcie osiedli okalających Stare Miasto lub znajdujących się w jego bliskim sąsiedztwie nocnym zakazem sprzedaży alkoholu przewiduje uchwała Rady Miejskiej, która w czwartek została skierowana do konsultacji do rad osiedli. We Wrocławiu nocny zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach (od godz. 22 do 6 rano) obowiązuje od 2018 r. na Starym Mieście” - pisze portal.
„Business Insider”: Z końcem roku przepadnie 24 dni pracy zdalnej
Osoby, którym zależy na pracy z domu, powinny się pospieszyć. Zostało im 2,5 miesiąca na wnioskowanie o maksymalnie 24 dni okazjonalnej pracy zdalnej. Niewykorzystane dni kasują się, nie "przechodzą" na kolejny rok – przypomina Business Insider.
„Okazjonalna praca to dobre rozwiązanie np. dla osób, które pracują stacjonarnie, w firmie, ale sporadycznie lub w nagłych wypadkach chciałyby wykonywać obowiązki z domu. Dzięki nowym przepisom zatrudnieni mogą w danym roku wnioskować o maksymalnie 24 dni pracy z domu, bez konieczności spełniania wszystkich formalnych wymogów związanych z "klasyczną" pracą zdalną (całkowitą lub hybrydową)” - wyjaśnia „BI”.
„Deutsche Welle”: Antysemityzm w Niemczech
Niemiecka prasa wzywa rząd do rozprawienia się ze zwolennikami Hamasu – pisze portal Deutsche Welle.
„Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta trwającymi od kilku dni antysemickimi ekscesami w Berlinie, ale i w innych miastach. W środę wieczorem w stolicy Niemiec podczas zamieszek wywołanych przez zwolenników Hamasu rannych zostało 65 policjantów, a zatrzymano 174 osoby. Wcześniej doszło do próby dewastacji synagogi. Policja musi pilnować Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, a na niektórych domach w Berlinie namalowano gwiazdy Dawida” - czytamy na dw.com.
Piotr Jaworek
Artykuły powiązane
Tagi
media